Av. Burak Gençoğlu

Eğitim

Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LL.B., 2008

Newcastle University, Pre-Master’s, 2009

King’s College London, Uluslararası Ticaret Hukuku, LL.M.,  2010

İstanbul Kültür Üniversitesi, Özel Hukuk Doktora (devam ediyor)

Uzmanlık Alanları

Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Taşıma Hukuku, Yabancı Sermaye Mevzuatı ve Sözleşmeler Hukuku, İş Hukuku, İslami Finans, Miras Hukuku, Dava-Tahkim ve Uyuşmazlık Çözümü

Burak Gençoğlu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında 6. olarak derece ile mezun olmuştur. Mezuniyetini takip eden yıllarda eğitimine öncelikle İngiltere’nin Newcastle upon Tyne şehrinde bulunan Newcastle University’de devam etmiş, daha sonra Londra’ya yerleşerek King’s College London’da Uluslararası Ticaret Hukuk’u alanında yüksek lisans çalışmalarını (LL.M.) tamamlamıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra Legal 500 listesinde yer alan Başpınar & Ortakları Hukuk Bürosu’nda ve daha sonra PricewaterhouseCoopers’ın İstanbul’da yer alan hukuk departmanında kıdemli avukat olarak çalışmıştır. Enerji, ilaç, gayrimenkul, otomotiv, sigortacılık ve madencilik gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren müvekkillerine birleşme ve devralmalar, hukuki özel inceleme, iş hukuku, dava ve tahkim süreçlerinin takibi başta olmak çeşitli konularda danışmanlık yapmıştır.

Burak Gençoğlu 2017 yılında Gençoğlu Hukuk Bürosu’nu kurmuştur. Çalışma hayatında çok sayıda büyük ölçekli projede yer alan Burak, yerli ve yabancı bireysel ve kurumsal müvekkillerine hukukun çeşitli alanlarında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Birçok internet sitesi ve uluslararası yayında Burak Gençoğlu’nun yazı, görüş ve makalelerine yer verilmektedir. Malezya merkezli Islamic Finance News isimli dergide Global Birleşme ve Devralmalar temsilcisi olup her ay düzenli olarak Türkiye ve dünya’daki gelişmelere ilişkin yazıları yayınlanmaktadır.

Burak Gençoğlu İstanbul Barosu’na kayıtlı olup çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.